top of page

Türi Ühisgümnaasiumi (TÜG) õpilased õpivad Paide haiglas tervisehoiukursusel.

 

TÜG-il on ainukesena Järvamaa koolidest koostöö leping sihtasutusega Järvmaa

Haiglaga. Tervishoiukursusel osalejad näevad mis toimub ruumides kus arstid toimetavad ja saavad erinevaid kogemusi ning teadmisi tervisevaldkonnast. Ja teooriaga kaasneb ka praktika.

Praktikas saavad õpilased haige inimese sidumist ja haavaravi läbi teha. Hiljem tuleb

taaselustamine ja patsiendi hooldus.  Õpilased saavad väga palju küsida ja ise teemasi täpsustada, millest nad teada soovivad saada.

10.-12. klassi õpilased käivad paar korda kuus Paides õppimas teooriat ja praktikat. Seal õpitakse väga palju erinevaid teemasid. Näiteks novembri kuu teemad on: terve inimene (elukaar, arenguetapid…) ja haige inimene. Aga veebruaris tuleb kooli õpilastel isegi sünnitusabi ja ämmaemandus mis on uued sellel aastal. Igal kursuse teemal on oma juht.

Eelmisel aastal alustas seda krusust 15 õpilast, lõpetas neist 14. Lõpetamiseks pidi üldiselt kohal käima ja osalema arutelus. Tänavusel aastal on alustajaid 16, on rohkem poisse kui eelmisel aastal. Eelmisel aastal 3 poissi, see aasta 5 poissi. Eelmise aasta õpilaste tagasiside oli väga positiivne, neile väga meeldis käia haigla n-ö telgitagustes, mida iga inimene teha ei saa.

(5. november, Pilleriin Mandle)

​

20. oktoobril toimus TÜG-is akadeemiline öö, ehk rebasterets. Selle korraldasid 12.klassi õpilased kooli uutele kümnendikele. Koolis toimusid erinevad töötoad rebastele, igas toas olid omad juhendajad ja uus tegevus.

Türi Ühisgümnaasiumis toimus rebasterets. Õhtu algas koolis 18:00, millele järgnes kõigilt nutiseadmete ära korjamine. Peale seda jagati õpilased gruppidesse ja viidi oma töötubadesse, iga tuba kestis 35 minutit. Töötoad olid:

Seksi õpetus- kus vastati huumoripõhiselt küsimsutele ja näidati erinevaid sekspoose.

Kehaline- kus töötoa juhendajad tegid erinevaid harjutusi ja liigutusi mida nad pidid järgi tegema.

Degusteerimine- rebastel seoti silmad kinni ja lusikatega toodi neile väga palju erinevat, mis sobisid omavahel kokku ja mis isegi ei sobinud. (wassabi, oliivid ja näiteks vahukoor)

Moetuba- rebased pidi tegema moekõndi tehtud laval ja siis valima kaks rebast kellele tehakse kaks stiili selga, hiljem enne puhkama minekut tuli moe-show. Muusika- seal pandi rebased laulma üksi laulu järgi ja hiljem terve grupp karoket laulma.

Kuldvillak- seal oli tehtud kuldvillak kooli õpetajate ja üldse töötajate kohta, ning õpilaste.

Loomulikult ka töötubadele olid vaheajad ja öösel anti kümnendikele paar tundi magamisaega. Öösel tehti rebastele veel tuletõrje häire, mille järgi tuli võimlemine, et ikka uni läheks ära ja siis koguneti aulasse. Hommik lõppes rebastel vande andmisega ja pannkoogi söömisega. Kes ei saanud hommikul kohe koju minna, sai jääda aulasse filme vaatama ning lahkuda hommikul kaheksast.

11. klassid said sel õhtul käia vabalt ringi ja vaadata mida kus keegi teeb, ainuke reegel oli neil, et nad ei tohi näiteks vastuseid ette öelda või kuidagi vahele segada.

Kümnendikele see õhtu meeldis, oli näha nii rõõmsaid kui ka kurbi nägusi, kes oli väsinud või ei sobinud neile nutitelefonist eemal olemine.

Hannalisi ehk ühe korraldaja sõnul oli raske kaastata kõiki 12. klassi õpilasi midagi tegema. Kõik olid imestunud et nii paljud kümnendikud kaasa tegid ja ei löönud ka eelnevatele tegevustele käega (stiilinädal). Ja nende ideed tekkisid juba siis kui neid retsiti. Üldiselt ütlevad kõik korraldajad ja kaasosalejad et, väga lõbus oli kõigil.

Korraldaja sõnul mis oleks pidanud teisiti tegema oli aja planeerimine, et hakati seda natuke hilja tegema. Lõpuks saadi ajaga asjad korda ja asjad sujusid hästi.

 AKADEEMILINE ÖÖ 

 TERVISHOIU VALIKKURSUS 

"Kursuse eesmärgiks on tutvustada ja õpetada läbi teoreetiliste teadmiste ja praktiliste oskuste tervishoiuvaldkonna erinevate sektorite tööd , organisatsioone, spetsialiste, õppimis- ja töötamisvõimalusi, et noor alles elukutset valiv inimene jõuaks äratundmisele enda soovis ja sobivuses antud eluvaldkonnas töötamiseks. Kursus peaks andma ka hea ülevaate haigla tööst ning julgustama erialavalikul."

Mis on kursuse peamine eesmärk?

Küsimused AS Järvamaa Haigla õendusabi osakonna juhatajale Maire Raidverele

Kas loodetakse saada selle kursuse käigus enda haiglasse noori töötajaid/arste?           

“Järvamaa Haigla  soov oleks, et kõik kursusel osalenud õpilased leiavadki endas suure missioonitunde, empaatiavõime ja soovi õppida meditsiinivaldkonna spetsialistiks  ja loomulikult tuleksid tööle meie organisatsiooni!”

Kas teil on mõttes mingi oluline teema mida võiks käsitleda aga ajatõttu seda ei saa teha ja mis see teema oleks?

“Käesoleval õppeaastal oleme lisanud õppekavasse kolm uut ainet: radioloogia, bioanalüütik ja laborimeditsiin ning  ämmaemandus ja sünnitusabi.”

Türi Ühisgümnaasiumis olevast Tervisehoiu kursusest. Küsimustele vastas Maire Raidvere, kes viib ka läbi teatud tunde sellest kurusest. Igal kursuse teemal on oma juht. Õpilased saavad väga palju küsida ja ise teemasi täpsustada, millest nad teada soovivad saada.

(5. november, Pilleriin Mandle)

Noormehe kommentaar antud kursuse kohta

Kuidas sulle siiani on meeldinud see kursus ja mis on üle üldine kommentaar?

“See on väga hea võimalus oma teadmisi arendada. Väga palju on teooriat, mille kõige omandamine pole muidugi lihtne. On palju uusi asju, on olnud erinevaid rännakuid ja oskusvõistluseid kus on ka meditsiini punkte. (nimelt see oskustevõistlus puudutaski ainult meditsiini, seal oli avariid, mürgitused, verejooksu peatamine, kannatanu transport jne

ja siis ka rännakuid kus on alati mingi meditsiini ülesanne olnud)"

Miks sai see kursus üldse sinu poolt väljavalitud?

“Peamine põhjus on huvi ikka meditsiini vastu. Mind selline esmaabi on huvitama hakanud, ja pean neid oskuseid ja teadmisi vajalikuks”

Pilleriin Mandle

5. november

Pilleriin Mandle

10. november

bottom of page